Teklif Al

  Satın alımlar için aşağıda bulunan form aracılığı ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

  background

  Silikatların Kimyasal Ve Deterjan Özellikleri


  Warning: Undefined variable $query in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/single.php on line 26

  Warning: Attempt to read property "post" on null in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/single.php on line 26

  Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/single.php on line 26
  09.03.2021
  Silikatların Kimyasal Ve Deterjan Özellikleri

  a) Silikatlar, (Si O 2 / Na 2 O) oranı düşük olduğundan daha güçlü alkalilerdir. Sodyum silikatlar için, bu oran isteğe bağlı olarak sodyum hidroksit eklenerek değiştirilebilir.

   Silikat çözeltilerinin pH değeri nispeten yüksektir. Örneğin, 5H için 2O metasilikat, pH, 30 gram / litre çözelti 12.8 olduğunu. Bu alkalinite organik topraklara göre sodyum karbonatla aynı avantajları sağlar.

   Organik madde hidroliz oranı olarak daha hızlıdır (Si O 2 / Na 2 O) düşüktür. Benzer şekilde, sabunlaştırma gücü doğrudan silikatın alkalinitesiyle bağlantılı olacaktır.

   b) Silikatlar, (Si O 2 / Na 2 O) oranı 2’ye ulaştığında maksimum olan deterjan güçlerinden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır.

   Sürfaktanlara, özellikle sabun tipi anyonik maddelere silikatların eklenmesi, yüzey geriliminin daha da düşürülmesini mümkün kılar (sinerjistik bir etki vardır).

   Sülfonat tipi yüzey aktif cisimlerinin yeniden tortulaşmayı önleme gücü, silikatların mevcudiyeti ile geliştirilir ve sabun yerine kullanımları mümkündür.

   Silikatlar, fosfatların varlığıyla (aynı zamanda defloküle edici güç olarak da adlandırılır) geliştirilmiş mükemmel dağıtma gücüne sahiptir. Yüksek konsantrasyonda etki azalır. Eğri, ortamın diğer bileşenlerinin bir fonksiyonu olarak bir değişken maksimumdan geçer.

   Silikatlar iyi emülsifiye edici ajanlardır. Kararlı ve çok iyi dağılmış emülsiyonlar elde edilir.

   c) Silikatlar, hassas metallerin (alüminyum ve alaşımları, çinko, kalay) kuvvetli alkaliler tarafından saldırılarını engelleme özelliklerinden dolayı da kullanılmaktadır.

   Deterjan ürünündeki oranına (Si O 2 / Na 2 O) bağlı olarak, alüminyum çok az korozyona uğrayacak veya hiç aşınmayacaktır. Genel olarak, alüminyum cihazları temizlemeye yönelik ürünlerin oranı 1’den büyük olmalıdır.

   d) İlginç deterjan özellikleri kısmen silikatların yüzeylere adsorbe olma kolaylığı ile ilgilidir. Ne yazık ki, desorpsiyon çok zordur ve silikat ürünleri, zayıf bir şekilde durulanırsa, kuruma sırasında çıkarılması zor olan beyaz çizgiler gösterir.

   Silikat ürünler nedeniyle ortaya çıkabilecek beyazımsı birikintiler EDTA (Etilen Diamin Tetrasetik Asit) ile çözülebilir.

   e) Silikatlar, kendilerini içeren ürünlerin kullanımları sırasında her zaman aynı pH’da çalışmasını ve böylece hidroliz gücünü korumasını sağlayan iyi tamponlayıcı maddedir.

   Firma olarak potasyum ve sodyum silikat teminini sağlayıp sürekli tedarikini yapmaktayız. Alanında uzman ekip ile firmalara ürünlerimiz hakkında sürekli danışmanlık sunmaktayız. Kaliteli ve uygun ürün ile sürekli olarak piyasaya malzeme sunmaktayız.


  Warning: Undefined variable $user_n in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/comments.php on line 98
  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Yazı Etiketleri
  Kategoriler

   Warning: Undefined array key "mc" in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/sidebar.php on line 147
  • Sodyum Silikat(4)

  • Warning: Undefined array key "mc" in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/sidebar.php on line 147
  • Lityum Silikat(1)