Teklif Al

  Satın alımlar için aşağıda bulunan form aracılığı ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

  background

  Sodyum Silikat Nedir?


  Warning: Undefined variable $query in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/single.php on line 26

  Warning: Attempt to read property "post" on null in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/single.php on line 26

  Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/single.php on line 26
  09.03.2021
  Sodyum Silikat Nedir?

  Sodyum silikat, genel formülü Na₂ₙO olarak gösterilen kimyasal bileşiklerin genel adı olmaktadır. Sodyum silikat ürününün en iyi bilinen üyesi olan formülü Na₂SiO₃ olan sodyum meta silikat bileşeni olmaktadır. Ayrıca su camı olarak da bilinen malzeme isimleri, suda çözülen içinde veya bir katı içinde kullanılabilmeye uygun olmaktadır.

   Silikat Nedir?

   Silikat mineral grubun içerisinde en geniş alana sahip olmaktadır. Silikat, yer kabuğu içerisinde en fazla oksijen ve silisyum elementlerini içerir. Endüstriyel alanda oldukça fazla kullanılan silikat ayrıca deterjanlarda koruyucu madde olarak kullanılmaktadır.

   Sodyum Silikat Nedir?

   Sıklıkla merak edilen sodyum silikat nedir sorusuna silika jellerinin ham maddesi görevini üstlenen bir bileşen olması cevabı verilmektedir. Sodyum silikat su camı olarak bilinen madde olmaktadır. Genel biçimi renksiz halde olmakla birlikte ticari olarak kullanılan çeşitlerinde yabancı maddeler ile birlikte yeşil ya da mavi renk olabilmektedir. Sodyum silikat, çimento sektöründe, kereste işleme sanayisinde, otomotiv sektöründe ve refrakter özellikli malzemelerde sıklıkla kullanılan bir bileşen olmaktadır. Sodyum karbonat ve silikon dioksit maddelerinin tepkimesi sonucu ortaya çıkan sodyum silikat renksiz ve berrak yapılı bir bileşen olma özelliği taşımaktadır. Su camı ya da suda çözünen cam olarak da bilinen sodyum silikat, kristal yapısına göre farklı sınıflandırmalara tabi tutularak birçok alanda kullanılan bir bileşen olmaktadır.

   Sodyum Silikat Nerelerde Kullanılır?

  l Tekstil sektörü

  l Deterjan üretimi

  l Otomotiv sektörü

  l Seramik üretimi ve kilin sıvılaştırılması ve pıhtılaşmasının bozmak için

  l Betonların sertleştirilmesi işlemi

  l Betonların asit geçirmez yapıya sahip olması işlemi

  l Petrol prose işleminde aşınmayı önlemek amacı ile

  l Kerestelerin işlenmesinde

  l Suların arıtılmasında ve pıhtılaşmasının önlenmesinde

  l Madencilikte minerallerin paketlenmesinde ve daha birçok alanda sodyum silikat maddesi kullanılmaktadır.

  Sodyum Meta silikat Nedir?

   Sodyum metasilikat bileşeni çamaşır deterjanı, seramik ve seramik kaplama, matbaa, kağıt yapımı, beton, çimento, yanmaz malzemeler, yağlar, deri işleme sektöründe ve diğer birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Endüstriyel alanda kullanılan sodyum silikat maddesini kullanılmasında oldukça dikkatli olunmaya özen gösterilmelidir.

   Özkimsan Kimyasalları

   Özkimsan, insana ve doğaya saygı duyan hizmet anlayışı ile özel kimyasallar konusunda yapılan ulusal ve uluslararası çalışmaları önemser ve tüm bilgi birikimini gelecek nesillere aktaracak projeler ile hizmet vermeye devam etmektedir. Farklı ve faydalı yeni ürünlerin tedariği gerçekleştirmek için araştırmalar yaparak, sodyum silikat, potasyum silikat, lityum silikat ürünlerini sizin için üretmektedir.


  Warning: Undefined variable $user_n in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/comments.php on line 98
  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Kategoriler

   Warning: Undefined array key "mc" in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/sidebar.php on line 147
  • Sodyum Silikat(4)

  • Warning: Undefined array key "mc" in /home/md0zkzwe/public_html/wp-content/themes/ozkimsan/sidebar.php on line 147
  • Lityum Silikat(1)